Menü Bezárás

WordPress a csodás

Címkézve: , ,

Ennek a témakörnek tartalma 5 hozzászólás, 4 résztvevő. Utolsó frissítés:  Névtelen 1 év, 9 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés
    admin
    admin
    Adminisztrátor

A jelenlegi fejlesztések WP-ben futnak. Ennek sok előnye is van, de vannak hátrányai is.
    A Wp-vel kialakított, kikísérletezett rendszert azonban előbb-utóbb egyedi szoftverré kell alakítani.

Már most keressük azokat az informatikusokat, szakmai közösségeket akik erre a munkára vállalkoznának.
    A TT szoftvernek több nyelvűnek, fordíthatónak is kell lenni.
    Ebben a témakörben a fejlesztéshez várunk ötleteket, az eddigi program használhatóságának javíthatóságára tegyetek javaslatokat, vállalhattok feladatokat.

Névtelen

Kedves Közreműködők!

Amíg TT közösség web-es megjelenése “discourse” alatt üzemelt a letöltöttem az 1.8.0-as verziót és belepillantottam.
    Majd az alábbi hozzászólásra (párbeszédre) vetemedtem. A visszakereshetőség végett az ellenőrizhetőség miatt, most nem aktualizálom, ezért lehet hogy igen furán fog kinézni… elnézést érte, egyébként sem egy könnyű szöveg 🙂 🙁 .
    Az a hozzászólás az akkori helyzetre volt jellemzó s úgy érzem hogy azért 90%-ban most is helytálló.

*——BEGIN
    Kedves Közreműködők!

Lehet, hogy felületes és suta vagyok, hogy megszenvedtem a csatlakozással.
    A “http://civilmultimedia.com/” számomra zsákutca.
    A “http://cmmtv.hu/”-ról már eljutottam
    a “http://tudatostarsadalom.hu/”-ra ahol csatlakozva, tudomásul vettem, hogy “A csatlakozással feliratkozol a lakhelyed szerinti megyei közösség tagjai közé.”
    Megerősítés után nem tudtam mit kezdeni a “A … linket a szakmai műhelyek oldalhoz.” helyzettel, nem tudtam fórum taggá válni.
    A böngészőmben a sok nyitott fülön mászkálva valahogy eljutottam a “http://forum.tudatostarsadalom.hu”-ra, ahol van “regisztráció” és “belépés” gomb is.
    A belépéskor döbbenek rá, hogy eddig még nem adtam s nem kaptam login nevet. Tehát már megint regisztrálnom kellett, majd megerősítés, majd belépés.
    Ha így kell lennie, ám legyen. Viszont jólesett volna valami útmutatás, valami továbblendítési instrukció.
    Továbbá zavaró, hogy a lapok ilyetén felépítése 3 garnitúra szakműhely jelenlétét sugallja (amit túl soknak vélek). A fórumban viszont csak 1 garnitúrával találkozok.

Végre indulhat a szakmunka. lásd csatlakozási infók: “Ezzel vállalod, hogy szabadidőd kis részét, rendszeresen a közösség szervezésére, a szakmai műhely munkájának segítésére fordítod!”
    Sikeresen fórumtag lettem, tehát érjük utol a vitavonalat, akkor most szívjam fel magamat a régi és éppen készítés alatt álló tudással.
    No de ilyet nem találtam. Csak tudásmorzsák vannak mindenfelé. 🙁

Vettem, hogy :
    – “A Tudatos Társadalom honlapon … tudását szeretnénk megjeleníteni.”
    – “A honlapunk témacsoportjaiban közlések, és hírek, írások és videók találhatók. ” (http://tudatostarsadalom.hu/a-tudatos-tarsadalom-mozgalom/)
    de ilyet nem látok sehol. Akkor hol lehet tudásomat és szabadidőmet “a szakmai műhely munkájának segítésére fordítod!” ?

“Vállalod, hogy havonta részt veszel … egy személyes találkozókon, hisz a közösség épülését, semmiféle virtuális tér nem pótolja. A munkában résztvevőket személyesen megismered és velük kapcsolatot tartasz.”
    Jó, jó. Rendben, hogy találkozunk, de én felkészülve szeretnék megjelenni. Hol tart a szakműhely és hogy tudom utolérni a témát?

Az egyeztetéshez, a készítéshez, a vitához ismeret, tudás kell.
    Mivel a “A Tudatos Társadalom honlapon …” nincs még semmi, ezért tenni kellene oda valamit.
    um. téma ismertetőt és módszertan ismertetőt.
    azaz lehet sorolni linkeket és könyveket, (rövid ajánlással)
    illetve kizárni linkeket és könyveket (persze indoklással)
    a linkek mindig megmaradjanak meg, legfeljebb egészüljenek ki az elérhetetlenség kezdete dátummal
    Később jöhet az eredmény verz:0.9, 1.0, 1.1

példa: 4. Pénz és pénzforgalom szakműhelyek / Pénzelmélet, Pénzismereti szakműhely

http://leleplezo.eu/?modul=oldal&tartalom=1190903
    ————————————————————————————
    Kedves Közreműködők!

Ti hogy képzeltétek el a “szakmai műhely munkáját”?
    Vállaltam a személyes jelenlétet.
    “a közösség épülését, semmiféle virtuális tér nem pótolja. ”
    Ez nem azt jelenti, hogy a virtuális térben egyáltalán nem lesz munka.
    A virtuális térben munkaeszközének egy fórum szoftvert szántok?
    Hm,Hm. Ám legyen.
    Ezen “honlapunk témacsoportjaiban közlések, …” kidolgozása fórum szoftverrel.

[quote=”ravlac59, post:13, topic:2″]
    Amennyiben arra gondolsz, hogy a szájtépés csak az időt veszi el a tényleges munkától akkor igazad van. De a zárt munkacsoportokban már a tényleges megvalósítás és a konkrét munka a téma és ezekben nem az elvi kérdések lesznek a mértékadók.
    [/quote]

[quote=”ZVZ, post:14, topic:2″]
    … tapasztalatomat osztom ami ezeknek a fórumoknak a természetes fejlődésével jár.

– Most ez a fórum még ha jól látom egy hónapos sincs tehát most meg könnyű átnézni és mint minden új kezdet, tele van édes reményekkel.
    – arra a sorsra van ítélve hogy kellő használat után sok INFO mellett csökkenni fog a használhatósága.
    – Egyre több hozzászólás is fog majd jönni ami pedig nem is illik egy fórumra
    – ezt a hozzászólók nem veszik észre .
    – beszédet ami egyre zajosabb lesz,
    [/quote]
    – a moderálás egyre nehezebb tevékenység lesz

A TT, egy kihírdetett cél irányába tevékenykedő közösség, ezért nem érzem szükségét az építési kritikákat, ötleteket, bakikat tartalmazó hozzászólások megőrzésének.
    Ebből kifolyólak nem tartom szerencsés helyzetnek a fórum publikusságát. Erre ott van az eredményeket tartalmazó honlap.
    Mivel egy fórum szoftver suta eszköz egy közös munkához, ezért igazítani kellene rajta.

cél: többféleképpen viselkedő fórumlapok használata
    – olyan fórum_lap_típusok létrehozása amibe
    — a hozzászólások sorrendje nem változik -> történet_lap (ilyennel működik)
    — a vitaindító hozzászólás mindig egy helyen marad (léteznek ilyen fórumprogramok… ennek mintájára)
    A vitaindító_hozzászólás = “A munka”, az összeállítás eredménye -> munka_lap
    Ebben munka_lap-ban tagonként csak egyetlen hozzászólást lehet tenni.
    (Mivel a hozzászólások száma kevés és ezért kezelhetőbb, a fentebbi problémákon igazít egyet.)
    A munka_lap-ba verziószám kezelést integrálni (a sorrendisége is ilyen legyen):
    – a munka_lap szerkesztője beépíti azt ami kell, majd verziót növel (szimpla sorszámot).
    – a bedogozók ellenőrzik az eredményt és javítanak saját hozzászólásukon, majd verzió azonosra állnak
    a javítás: vagy kitörlik a munkába beépített elemet, így akár az egész hozzászólást is
    vagy fejezetekre csoportosítja megteszi észrevételeiket
    – a munka_lap szerkesztője végigolvassa a verzió növekedett véleményeket és lép: beépít, átfogalmaz, félrerak
    amikor a félrerakott gondolatok tartalma és sokasága megkívánja, új munkalap kerül megnyitásra, majd tartalom mozgatással töltődik.
    – a fórum lapjainak elnevezésében olyan névadási szabályokat alkalmazni, hogy egy nagyon egyet nem értő tag simán létrehozhassa alternatív lapját (ugyanarra a témára).
    – a fórum lapok fájáról nincs képem, így valaki kiegészíthetne (a téma kibontásával a részletek finomodnak ezért a témafát gyakran kell átgallyazni)
    – megfontolandó, hogy a munkalapok verzióváltásakor egy történeti lap hozzászólás is keletkezzen. Ezek felhasználhatók egy cikk_összehasonlítási funkcióban, melynek megvalósítását már túlzásnak érzem.
    – megfontolandó, hogy a munkalapok kritizáló hozzászólás mellé egy vagy több skálát (1-10) ragasztani szavazások lebonyolításának támogatására.
    Ezen jelezni lehetne:
    – a hozzászólásom fontosságát,
    – az egész anyag elkészültségét,
    – az anyag más csoport általi validálásra küldésének mértékét, (nyelvészk és magyarítás, illetve illeszkedő csoport véleményének kikérése)
    – az anyag publikálhatóságát.

cél opció: működését eltolni a wikipédia és a facebook irányába a hozzászólásfa tekintetében.
    Lehetséges-e egy olyan ‘hozzászólás-hozzászólása’ fórumlapot létrehozni, (ami rejtett is lehet,) ami egy hozzászóláson keresztül érhető el.

Köszi a tájékoztatást, szerintem éreztem eme nehézségeket.
    1x valakik validáljanak engem és ötleteimet:
    – mert nem érzem a határokat
    – mert egy alulról építkező csoportban … mellém szegődőtt társak képében jelentkezik.
    2x olyan víziót vetítettem, melynek kivitelezésére én is képes vagyok.
    Mivel még nem üzemeltettem publikus honlapot, ezért ezt nem vállalom.
    … viszont bedolgozást igen. Konkrétan:
    – bizonyos szakműhelyi honlapokon a témaismertetőinek update-lését (akár notepaddal is)
    – a fórumszoftver átnézését
    – a 2 féle viselkedésű lapok elkészítését (a történeti lapkezelés megduplázásával, majd kezelési jelzők beépítése, majd 2.ág megmódosításával)
    – hozzászólás verzió kezelését
    – a további módosításokról vállalási/visszautasítási választ adni.
    *——END
    Azóta drasztikusabbak lettek a nézeteim. lásd következő hozzászólásom.

János Takács
      Takács János
      Felhasználó

„Amíg TT közösség web-es megjelenése “discourse” alatt üzemelt a letöltöttem az 1.8.0-as verziót és belepillantottam.”

Ezt kifejtenéd bővebben, hogy minek az 1.8.0-ás verziójáról beszélsz! Mert a „discourse” jelenleg tart az 1.5.2-nél…

„A belépéskor döbbenek rá, hogy eddig még nem adtam s nem kaptam login nevet. Tehát már megint regisztrálnom kellett, majd megerősítés, majd belépés.”

A regisztráció le van tiltva. Én regisztrálok mindenkit személyesen miután feliratkozott a mailchimpes levelezőlistára, és ahol 1x megadta a login nevet.

Névtelen

Elnézést, hogy bennmaradt a hosszú ——(csik) tényleg eltörte az idézést.
        .
        Az értelmezést segítetteni próbáltam a “Az a hozzászólás az akkori helyzetre volt jellemzó” kifejezéssel és az alábbi szeparátorokkal:
        *——BEGIN
        *——END
        Azóta drasztikusabbak lettek a nézeteim. lásd következő hozzászólásom.
        .
        … lehet hogy döltbetűsre kellett volna állítanom? Majd legközelebb odafigyelek.
        … a cucc a github-ról származott,

Discourse 1.7 Released!

https://github.com/discourse/discourse/releases?after=v1.8.4
        … de ez már a MÚLT.

Névtelen

A virtuális tér egy szerszám, kezeljük ennek megfelelően (ne értékeljük túl).
    (szívesen olvasnék valamit a WP kiválasztási szempontokról, és a múlt próbálkozásairól.)
    Ez elérhető szerszám nem támogatja a közös munkát, mert:
    -“építési kritikákat, ötleteket, bakikat tartalmazó hozzászólások megőrzésének.” Csúnyán fogalmazva nem akarok újra belefutni a munkatársam anyázási szituációmba, mert már megbántam. (Anyázásra ott a chat, ezzel több ez a web_motor.)
    – a lényere, az összerakott eredményre van szükség, ez eredmény villogjon a képembe.
    – amikor utol akarom érni magam (felkészülni a találkozóra), akkor nem 1234 oldalt kelljen elolvasni, hanem csak a friss anyagot és az addig beérkezett észrevételeket kb 1-4 oldal.
    érezzük, hogy egy frissen csatlakozó s tenni vágyó egyénnek ez az aktuális problémája, ami nem is olyan kicsi.
    – érezzük a különbséget a chat és a fórum között. A fórumon csak formálódás van és nincs eredmény. Ez egy közbenső időtartamra való emlék a hozzászólásom mozzanat (idővel kifakuló fénykép,ténykép,vélemény). Az online / offline információcsere áthidalására.
    – érezzük a MUNKA szó jelentését: nem végleges. Majd akkor végleges, ha a csapat annak minősíti.
    – érezzük a konszenzus jelentőségét, majd egy kicsit nézzünk tovább is: Ez egy egyeztetett anyag, használata szokásjog, nem kell fogalmazó (úgyse használnak) mert már megtörtént, nincs félreértés. A kiadott törvény (az alkotói szánék ellenére) nem fog önálló életet élni.
    Ez elérhető szerszám nem támogatja a munkát, ezért javítsunk rajta. (Azért javítás mert az új megírására nincs idő s energia.)
    – megoldás: fórum lapokból munkalapokat készíteni: azaz mindenkinek 1 hozzászólási lehetősége van … szerszám ami kihozható az adott keretekből.

Egy szoftver (és nem 5-11 weblap) készítése bonyolult dolog. Ezt könnyítendően léteznek módszertanok, bennük számos leirat, modell, minta (kép,prg).
    A módszertan meg mondja, hogy milyen információt hogyan szedjünk össze, dolgozzunk fel, készítsünk el és dokumentáljunk. A nyilvános dokumentációk zöme csak a külső felületig magyaráznak, a belső történések az üzleti know_how-t már nem. Ennek megfejtése időbe telik és jelentős erőfeszítést igényel. … Sok-sok időbe. Továbbá nem mindenki szeret mások termékeiben bogarászni, mások logikáját megtanulni, nem mindenki született reverse_engineer. Ezért nagyon is érdekel a WP kiválasztásának oka, körülményei, valamint azon nyilatkozás, hogy 1 évig nem lesz lecserélve. Ezen nyilatkozás nélkül nem feccelek energiát a belsőségek megtanulásába. Vannak más témakörök amit bogarászhatok. De a TT célok tetszenek és szívesen tanulok másoktól, azaz nem hagy hidegen a téma.
    Vagyis itt is kell valami tervszerűség. Miket, milyen sorrendben szeretnének módosítani. Szerintem új fórumlap, névkreálási konvenció, módosíthatóság, pontozás skála, fő/al-ág filter,töröhetőség nem is kell. Utolsó hozzászólás v12.2-t Ellenzem. Vagy v12.2 OK. … 5 elemű like+dislike, … kell napló, elhagyható?
    Szóval kellene valami iránymutatás, ellenőrzés másoktól. Járható az elképzelésem? Megvalósítható az elképzelésem?

A bogarászáshoz nekem is fel kellesz állítani egyilyen WP környezetet. Én írok egy PHP-t, megmódosítok dolgokat, és ha működik, akkor beküldöm a változást. Akkor lesz jó dolgunk, ha a ‘megmódosítok dolgokat’ nem nagyon szükséges, illetve MySQL táblában recordUpdate-vel megoldható. Ezért kell a következő fejtegetés:

fellazuló emlékeim szerint a “discourse” volt egy sajátos meta nyelve a lapok generálására. Ebben építődött fel az egész site, ezek én_általam generált oldalak, amiket az upgrade nem változtat. Az én_metalapom hivatkozik az én_megvalósítómra. Sima összemásolással karbantarthatónak tituláltam.
    Így első ránézésre WP-ben számos rendszerelemet kellesz megmódosítani. Még nem mélyedtem bele, ezért nem tudom, hogy az én fórumlapomat felépítő MyPage.php-mre hogyan kell majd hivatkozni. Ha a site struktúra a MySql adatbázisban van felépítve, az jó, ekkor már csak az érték_validációs részeket kell megkeresni … remélem, hogy ezt kirakták az adatbázisba. A plugin szemlélet jelenléte ezt feltételezi. … szóval bizakodom.
    … csak én, vagy más is?

jzoli
    jzoli
    Adminisztrátor

Jo. Tegyük.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Notice: Trying to get property of non-object in /home/ttkozoss/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1082